0 0 امتیاز
Article Rating

کدباکس جدید

در آخرین روزهای سال ۱۳۹۵ با هدف رفع نواقص و رونمایی از چند ابزار جدید نسخه ۵.۷ کدباکس انتشار یافت. این آخرین ویرایش نسخه ۵ کدباکس می باشد و از این پس تنها روند اجرایی پروژه CODEBOX 6 دنبال خواهد شد. در ویرایش حاضر تغییرات جزئیی فراوانی ایجاد شده است که مهمترین آنها به شرح زیر می باشد.

لوگو جدید کدباکس

پس از مدت ها بالاخره از لوگو جدید کدباکس رسماً رونمایی شده و در تمامی قسمت ها لوگو جدید کدباکس جایگذاری شده است. در خصوص فلسفه طراحی و رنگ بندی مورد استفاده در لوگو به زودی مطلب مفصلی منتشر خواهد شد تا شاید این بار با مستند سازی هایی پیرامون آن از سو استفاده های احتمالی از طرح لوگو کدباکس پیشگیری نمائیم. البته که طرح قابل کپی کردن است اما اعتبار جعل کردنی نیست!

ماژول جدید مدیریت سرور مجازی

قابلیت نمایش زنده وضعیت پردازنده، رم و فضای دیسک سرور از امکانات منحصر به فردی است که در ماژول تولیدی کدباکس برای مجازی ساز حرفه ای مورد استفاده اش در این نسخه در دسترس می باشد. همچنین از نظر بصیر نیز جهت زیبای و راحتی کاربران تغییراتی اعمال شده است.

یکپارچگی سامانه پشتیبانی و فروش

هر چند با تاخیر اما در نهایت سامانه پشتیبانی و فروش کدباکس همانند نسخه های ۳ و ۴ در نسخه ۵ نیز با دیگر بخش های کدباکس یکپارچه شد. شاید دیر اما خوب بهتر از هرگز است.

پایان خدمات فروش لایسنس WHMCS

بنابر تحریم های اخیر این شرکت در خصوص مشتریان ایرانی مدتی بود که وضعیت ارائه لایسنس های این شرکت معلق شده بود. با وجود تلاش فراوان و مذاکرات ما این شرکت به هیچ وجه موافقتی با فروش لایسنس هایش (حتی به شکل فراتحریمی) رضایت نداده و حتی برخورد های ناشایستی در خصوص هموطنان و ملیت ایرانی داشتند که به موجب آن در کدباکس تصمیم به حذف سرویس دهی این سامانه شده است. البته اخبار خوشی هم در راه است در این حوزه که whmcs کاملا به فراموشی سپرده خواهد شد.

به روز رسانی قیمت های دوره ای

با وجود نوسانات فراوان در دوره مالی اخیر کدباکس اما نرخ پایه محاسباتی ارز در کدباکس پس از بررسی فراوان ۱۸% محاسبه شد که روی کلیه قیمت ها با در نظر گیری ضریب تاثیر پذیری از نرخ ارز اعمال شد. همچنین تناوب به روز رسانی قیمت ها در کدباکس طبق تصمیمات جلسه کاری مربوطه از ۶ ماه به ۳ ماه تغییر یافت.

تخفیف های نوروزی

این مورد به نسخه ۵.۷ ارتباط خاصی ندارد، اما در کنار کمپین تبلیغاتی سال ۱۳۹۶ تخفیف های ویژه ای برای کاربران جدید و کاربران فعلی کدباکس در نظر گرفته شده است که متعاقبا به اطلاع عموم خواهد رسانده می شود. این تخفیف ها شامل گروهی از پلن های محصولات هاست اشتراکی و گروهی از پلن های سرورهای مجازی چندین کشور و البته به صورت طولانی مدت می باشد.

0 0 امتیاز
Article Rating