0 0 امتیاز
Article Rating

باز کردن ping

یکی از معمول ترین تنظیماتی که پس از خرید سرور مجازی به آن نیاز خواهید داشت تنظیم فایروال و باز کردن ping می باشد. مایکروسافت جهت امنیت بیشتر در ویندوز سرور، پروتکل ICMP را به طور پیش فرض غیرفعال قرار داده است. دستور Ping یکی از دستورات رایج محیط Command Prompt است که جهت برقراری ارتباط و فعال بودن سیستم مقصد استفاده می شود.
برای استفاده از دستور Ping شما باید در CMD عبارت Ping را تایپ کرده و سپس آدرس آی پی مقصد را وارد کنید. در صورتی که جواب برگشتی این دستور Request time out باشد، دارای علل مختلفی است که ممکن است یکی از آنها بسته بودن پروتکل ICMP باشد.

مراحل باز کردن ping در ویندوز سرور ۲۰۱۲

در ویندوز سرور ۲۰۱۲ ابتدا باید وارد کنترل پنل ویندوز شوید. طبق تصویر بر روی گزینه”Windows Firewall” کلیک کنید.

باز کردن ping

سپس بر روی گزینه”Advanced settings”کلیک کنید.

باز کردن ping

در صفحه ی باز شده، گزینه “Inbound Rules” را انتخاب نموده و در نهایت جهت اعمال تغییرات بر روی گزینه”(File and Printer Sharing (Echo Request –ICMPv4-In’”رایت کلیک و سپس گزینه “Enable Rule” را جهت فعال سازی انتخاب کنید.

باز کردن ping

مراحل باز کردن ping در ویندوز سرور ۲۰۰۸

برای انجام این کار سرویس Firewall باید فعال باشد. سرویس Firewall بر روی Windows 7 و Windows Server 2008 R2 به صورت پیش فرض فعال می باشد.
ابتدا باید وارد کنترل پنل ویندوز شوید. طبق تصویر بر روی گزینه”Windows Firewall” کلیک کنید. سپس بر روی گزینه”Advanced settings”کلیک کنید.

باز کردن ping

در صفحه ی باز شده، گزینه “Inbound Rules” را انتخاب نموده. سپس با انتخاب گزینه New Rule در سمت راست میتوانید رول خود را برای بستن یا باز کردن برنامه یا پورت و یا پروتکل مورد نظر تعریف کنید.

باز کردن ping

با کلیک کردن بر روی New Rule صفحه زیر برای شما باز میشود.

باز کردن ping

اگر نیاز به باز کردن پورت و یا پورتهای خاصی داشتید باید گزینه Port را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید. ولی اگر نیاز به باز کردن پروتکل را دارید باید گزینه Custom انتخاب شود.
برای باز کردن پورت، ابتدا باید انتخاب کنید که کدام نوع پورت (TCP یا UDP) باز شود.
در بخش Specific local ports باید پورت های مورد نظر را وارد کنید.
مثلا برای باز کردن پورت ۲۰و۲۱ باید به این صورت وارد کنید : ۲۰,۲۱ و برای برای باز کردن پورت های ۴۰ تا ۵۰ باید به این صورت وارد کنید : ۴۰-۵۰
سپس بر روی Next کلیلک کنید.

باز کردن ping

برای باز کردن پروتکل مورد نظر، بعد از انتخاب گزینه Custom در صفحه بعد All programs را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید تا صفحه زیر باز شود.
در قسمت Protocol Type شما میتوانید پروتکل مورد نظر خود را انتخاب کنید.
برای مثال برای باز کردن ping، پروتکل ICMPv4 را انتخاب میکنیم.
سپس بر روی Next کلیک کنید.

باز کردن ping

در صفحه بعدی دو انتخاب دارید .
با انتخاب Allow the connection تمام پورت ها و دسترسی های مورد نیاز شما باز خواهد شد.
با انتخاب Block the connection تمام پورت ها و دسترسی های مورد نیاز شما بسته خواهد شد.

باز کردن ping

سپس بر روی Next کلیک کنید.
در صفحات بعدی هم بدون تغییرات Next را بزنید.
در صفحه ای که باید نام را وارد کنید در قسمت Name یک نام دلخواه برای این رولی که ساخته اید تعیین کنید و در آخر بر روی Finish کلیک کنید.

باز کردن ping از طریق CMD

به جای طی نمودن مراحل بالا، می توانید از مسیر میانبری دیگری که سریعتر نیز می باشد استفاده کنید. کافی است در برنامه command prompt عبارت زیر را تایپ نموده و در انتها بر روی گزینه OK جهت اعمال تغییرات کلیک کنید.

netsh firewall set cimpsetting 8

لطفا اگر این مطلب را مفید دانستید و قصد بازنشر آن را داشتید به این صفحه با عنوان زیر لینک بدهید:

باز کردن ping

0 0 امتیاز
Article Rating